dzien ziemi jastrzebie zdroj 2016

dzien ziemi jastrzebie zdroj 2016

Niech jedzenie będzie leku

„Niech żywność będzie leku i medycyny za żywność”.

Hipokrates, 400 przed naszą erą

Pomyśl o tym, około 2400 roku temu, to było dobrze znane, że nie tylko żywność przeznaczona do utrzymania, ale jak odżywianie w celu zapobiegania chorobom i zachęcanie do zdrowia! Niestety, nie było czasu się nie tak dawno temu, we współczesnym społeczeństwie, że ludzie, którzy uczyli odżywiania nazywano nakrętki – Orzechy zdrowia, które mają być dokładne.

Dziś nauka i medycyna znów dogania do starych sposobów myślenia już nazywając tych pokarmów „żywności funkcjonalnej”. Jest to termin podany do zdrowej żywności i suplementów czyli jedzenie rzeczywiście przyczynia się bardziej do naszego zdrowia niż przyczynia się do noszenia ciała w dół. Nadal nazwać zdrową żywnością :)

W naszej kulturze, wiele myśleć o jedzeniu zdrowych jako obciążenie lub szkodę. Niektórzy ludzie, którzy są przewlekle chorzy czują się chce jeść „Fun żywności.” Niektórzy mogą czuć, że nie mają one znacznie dłużej na tej ziemi tak, więc równie dobrze może jeść fast foodów co równa się z zabawy. Być może teraz, że nauka jest rzeczywiście uznając znaczenie żywienia, coraz więcej ludzi będzie wiedział, że zdrowe jedzenie jest błogosławieństwem.

Włączenie zdrowej żywności do swojej codziennej diety nie musi oznaczać, że należy całkowicie zmienić swój styl życia. (Chociaż wiele nie zmieni, kiedy czują pozytywne efekty dobrej diety). Na przykład, w naszym domu, upewnij się, że moje dzieci jedzą więcej niż wystarczająco dużo świeżych, ekologicznych owoców i warzyw każdego dnia. Jeśli zdecydujemy się zjeść i iść do się razem i jedzenia „żywności partii”, mamy pewność, że dostać się do syta ich świeże warzywa zanim pójdziemy. W ten sposób organizm ma więcej żywienia i energii do strawienia żywności przetworzonej, a może nawet przeciwdziałać negatywnym skutkom.

Artykuł dzięki: